Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu

Környező világ gyerekszemmel, zöldítés a Százholdas pagonyban 
NTP-OTKP-19-0065

A Nemzeti Tehetség Program és az Emberi Erőforrások Minisztériuma által, „A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatására” kiírt, nyílt pályázati felhívására 2019 szeptember elején adtuk be a „Környező világ gyerek szemmel, zöldítés a Százholdas Pagonyban” című pályázatunkat. A Tatabányai Kodály Zoltán Óvoda nevében beadott pályázat megvalósítási helye a Micimackó Óvoda.
Óvodánkban már évek óta működnek tehetséggondozó délutáni foglalkozások. Ennek a pályázatnak a keretében a természet iránt erősen érdeklődő, kiemelkedő képességű tehetségígéreteket gyűjtöttük magunk köré. A gyerekek erős és gyenge oldalát egyaránt segítjük. Több tehetséggondozó műhely szakmai anyagát dolgoztuk össze a komplex fejlesztés érdekében. A foglalkozások fő vonulatát a külső világ tevékeny megismerése adja, emellett jelen van a kézművesség, a népi játékok és a drámajáték is. A heti foglalkozások mellé több gazdagító programot terveztünk a sokoldalú fejlesztés érdekében.
Drámajáték segítségével megismerkedtek egymással, kis közösség formálódott. A népi játékok, néptánc segítette az évkör hagyományainak megértését, a külső világ tevékeny megismerése pedig az összefüggések felismerését, megértését. A kézműves tevékenységek pedig mintegy leképezései a magukba szívott ismereteknek, élményeknek.
 

2019 decemberében „karácsonyi ajándékként” kaptuk az értesítést, hogy nyert a pályázatunk

2020 januárjától színesedtek a programok, hiszen innentől már anyagi háttere is volt a projektnek. Gazdagító, élményszerző, ill. lazító programokat szerveztünk a gyerekeknek. Ebben szerepelt a Tatabánya Múzeum és az esztergomi Duna Múzeum interaktív foglalkozása, a Csodák Palotája, a győri Xantus János Állatkert és a tatai Fényes Tanösvény is. Csatlakoztunk Bálint Gazda faültetési programjához is. Nagy szeretettel vártuk az Egészségszínház előadását is Méziről, az "erdő réméről”. Ebből a sok-sok tervből sajnos csak keveset tudtunk megvalósítani a Korona vírus miatt. Karanténba került a programok egy része is.

A pályázati projekt megvalósításának időszaka az eredeti tervek szerint júniusban véget ért volna. A járványra való tekintettel a Támogató meghosszabbította 2020. december végéig. Így szeptemberben újból nekiláttunk, tehetségeket kutattunk, hiszen az előző csoport nagy része elment iskolába. Újra megszerveztük és újra lemondtuk a külső programokat. Egyre jöttek a szigorítások, így a járványügyi előírásokat betartva folytattuk projektünket.
A Covid ideje alatt is szerettünk volna élményeket biztosítani a gyerekeknek, ezért külön-külön, mindhárom érintett nagycsoportban megtartottuk a tehetséggondozó foglalkozásokat. Komposztáló kast fontunk a veteményes ágyásunkra, megfigyeléseket, kísérleteket végeztünk. Kertészkedtünk, ültettünk, egészséges életmóddal foglalkoztunk. Törődtünk a madarainkkal és készültünk az ünnepeinkre. Online lehetőségeket kutattuk fel, hiszen tavasszal mi is így tartottuk a kapcsolatot a gyerekekkel/családokkal. 
Nehéz volt ez az év, de igyekeztük a maximumot kihozni a pályázati projektből, hogy gazdagodjanak a gyerekek. 


Hírek, események

dgys_gyik_kreativ_16_9 1

Digitális médiaműveltség Szülőknek Program

2021.12.09.

A Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája keretében működő programban az ország számos Digitális Jólét Pontján elérhetőek azok a mentorok, akik tizenegy különböző témakörben tartanak szülőknek szóló médiaműveltség-tanfolyamokat.A linken elérhető a program leírása, egy térképes kereső, és a mentorok kézikönyvéből a digitális generációkról, médianevelésről szóló fejezet.

Megnézem
dgys_gyik_kreativ_16_9 1

Médiahasználat és szenvedélybetegségek

2021.01.08.

Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája a szülőknek, családoknak szóló tájékoztató anyaga a problémás médiahasználat, túlhasználat és a függőség felismerésével, az online tevékenységek figyelemmel kísérésével és a túlhasználattal kapcsolatos problémák megelőzésével kapcsolatban tájékoztat, ad tanácsot. További öt témakörben elérhető tájékoztató: https://digitalisgyermekvedelem.hu/tajekoztatok

Megnézem
12